Bir Sayfa Seçin

Erkekler ve Kadınlar Arasındaki En Önemli 5 Fark

Erkekler ve kadınlar yaradılış yapıları gereği farklı canlılardır. Bu farklılıklar hem fiziksel hem de duygusal açıdan görülür. Bir erkekle kadının ilişkisine baktığın zaman, aylar geçtikçe ilişki içinde bazı sorunların ortaya çıktığı görülür.

Bu sorunlar %90 iletişim sorunlarıdır. Bunun kaynağı da tabi ki kadınla erkek beyninin çalışma mantığındaki farklılıklardır.

Aşkım Kapışmak isimli yazar “Kadınlar Sağdan Erkekler Soldan” diyerek bu farklılığı dile getirmiştir.

Erkekleri anlamak isteyen bir kadının bu farklılıkları öğrenmesi ve erkek beyninin hangi açılardan farklı düşündüğünün farkında olması gerekir. Bunların farkında olduğun zaman erkeklerin zihnini kontrol edebilir hale geleceksin.

 

Erkek Beyniyle Kadın Beyni Arasındaki Farklar:

 

1) Kadınlar detaycıdır, erkekler yüzeyseldir.

Kadınlar bir şey düşünürken en ince ayrıntısına kadar hesaplarlar. Ya da bir erkeğe baktıkları zaman o erkeğin ayakkabısından dişlerine kadar dikkat ederler.

Örneğin;

Kadınlar bir erkekle ilk kez buluşacakları zaman, onun ilk olarak ellerine, gülümsemesine, dişlerine, ayakkabılarına, aksesuarlarına, kısacası tüm ince ayrıntılarına dikkat ederler.

Erkeler ise yüzeysel düşünür. Beyninin çalışma mantığı daha düzdür.

Aynı örnek üzerinden gidersek;

Erkekler bir kadınla ilk kez buluşacakları zaman o kadının yüz güzelliğine, saçlarına, göğüslerine ve kalçasına bakarlar.

Bu özelliklerin çekici olması bir erkeğin kadını çekici bulması için yeterlidir.

 

2) Kadınlar karaktere erkeklerden daha fazla önem verirler.

Kadınlar bir erkekle tanıştığı zaman o erkeğin fiziksel görünüşünden ziyade karakterini incelerler. Erkek dürüst mü, alfa mı, psikolojik olarak güçlü mü, esprili mi, düşünceli mi, nazik mi, bunlara dikkat ederler.

Bir erkeğin sadece esprili olması bile kadının o erkeği çekici bulmasını sağlayabilir.

Ama erkekler için durum böyle değildir. Bir kadının fiziksel özellikleri çekici değilse o kadın %90 ihtimalle erkeğe çekici gelmez.

Erkekler göğüslere, kalçaya, kadının gülümsemesine, ses tonuna ve saçlarına dikkat eder. Bunlar bir erkeğin kadını çekici bulması için fazlasıyla yeterlidir.

 

3) Kadınlar duygusaldır, erkeklerse mantıksaldır.

Kadınlar kötü bir olay yaşadığında olaya tamamen duygusal açıdan bakarlar. Diyelim ki bir kadın sevdiği adam tarafından terk edildi. Bu, kadının içindeki tüm güzel duyguları mahveder, kadının kafasında ilişkiyi bitirmesine neden olur.

Aynı durumu bir erkek yaşadığında ihanete rağmen sadece seks yapmaya devam etmek için bile kadına görüşmeye devam edebilir.

Çünkü mantığı ona şöyle der:

Boşver duygusallığı, seksine bak.

Bunlar kulağa hoş gelmiyor olabilir ama ne yazık ki durum böyle. Bu zihinlerin çalışmasındaki en belirgin farklardan biridir.

 

4) Kadınlar fedakardır, erkekler kadınlara göre daha az fedakardır.

Kadınlar ilişki içinde erkeklere göre daha fedakardır. Bir kadının ailesi sevdiği adamdan hoşlanmadığında, kadın sevdiği adam için kolayca ailesini karşısına alabilir. Erkeklerse böyle bir durumda genellikle ailelerini seçip kadınla ilişkilerini bitirmeyi seçerler.

Bir kadın sevdiği adam için işinden bile vazgeçebilecekken, erkekler işini tercih eder. Diyelim ki kadının sevdiği adam başka bir şehre gitti. Onunla evlenip başka bir şehre taşınmak kadın için fazla sorun olmaz.

Kadın bu fedakarlığı yapabilecek seviyede bir canlıdır.

Ama erkeğin kadın için başka bir şehre yerleştiği nadiren görülür. Erkeklerin büyük çoğunluğu yolunda giden işini bırakıp da, düzenini kadın için bozmaz.

 

5) Kadınların fantezi dünyası erkeklere göre daha geniştir.

Kadınlar bir erkeğe cinsel olarak ısınmak için fantezilere ihtiyaç duyar. Bir kadının penis görmesi onu direk azdırmayabilir. Fakat bir erkek karşısında vajina gördüğünde anında ısınır ve sekse hazır hale gelir.

Kadın seks sırasında rol değişimleri, küçük yaramaz oyunlar ister. Tatmin olmak için erkeğin ona farklı duygular yaşatmasına ihtiyaç duyar.

Kadın orgazmı zihinde gerçekleşir. Kadın hayal gücüyle bile orgazm olabilir.

Erkek içinse düz bir seks yeterlidir. Erkek boşaldığı sürece tatmin olur ve seksten alacağını alır.

Bu farkların çok daha fazlasını öğrenmek için tavsiyem: Onu Elde Et Kitabı

Erkekleri daha iyi anlamak, onlarla aynı dilden konuşarak kalplerini fethetmek istiyorsan burada çok faydalı bilgilere bulacağına eminim.

Erkeğinin hayatının kadını olmak için ihtiyacın olan tüm bilgileri öğrenebilirsin.onu-elde-et-incele

Onu Elde Et Kitabını İncele!