Bir Sayfa Seçin

Karşılıksız Aşka Düşmemek İçin Bir Kadın Ne Yapmalıdır?

“Karşılıksız aşk” dediğimiz olay genellikle Asya ülkelerinde görülen bir durumdur. Avrupa toplumlarında uzaktan sevmek, platonik aşk gibi kavramlar insanlar için bir anlam ifade etmez. Çünkü Avrupa’da bir ilişki genel olarak seks ile başlar, seks ile devam eder.

Ama bizim insanımız ilişkiye duygusal boyuttan baktığı için platonik aşk sıkıntısı sıkça görülmektedir.

Bu durumu özellikle kadınlar yaşar. Yıllardır ilişkiler konusunda çevresini gözlemleyen kadın, erkeğe karşı ilk adımı hiçbir zaman atmaması gerektiğini öğrenir.

“İlişkiyi hep erkek başlatmalıdır.” Mantığı kadına erkeğin ona gelmesi gerektiğini düşündürür. Ve belki de sırf bu yüzden nice ilişkiler kadının erkekle tanışamaması sonucu başlamadan biter.

Tabi bazı kadınlar bu durumun dışındadır. Bazılar içinde biriktirdiği güzel duyguları gidip hoşlandığı erkekle paylaşır. Fakat erkek onu reddeder. Aslına bakarsan gerçek karşılıksız aşk budur. Çünkü diğer durumda kadın erkeğin duygularını öğrenemeden utandığı için ondan vazgeçmek zorunda kalır.

Gidip erkeğe açılan ve reddedilen kadınsa kendini tam bir karşılıksız aşkın pençesinde bulur. Her iki durumda da karşılıksız aşka düşmemek için dikkat etmen gereken üç kuralı paylaşacağız.

Karşılıksız Aşka Düşmemek İçin Uygulayabileceğin 3 Kural:

1) İlk Bakışta Aşık Olma!

Karşılıksız aşk durumu; arkadaş ortamında tanışmış, düzenli olarak görüşen kişiler arasında nadiren görülür. Çünkü karşılıksız aşk olması için kadının gözünde hayali bir erkek figürü yaratması gerekir.

Kadın fiziksel olarak beğendiği bir erkeğe hayalindeki o muhteşem karakteri yükleyerek onu Tanrılaştırır.

Erkeği gözünde o kadar büyütür ki bir süre sonra onun mükemmel olduğuna inanır ve kendini erkeğin duygusal kölesi konumunda görmeye başlar. Mutlu olmak için ona ihtiyacı olduğuna, o olmazsa yaşayamayacağına çoktan ikna olmuştur.

Hayali karakter konumuza dönecek olursak;

Haftanın birkaç günü görüştüğün, uzun süredir tanıdığın birisi üzerine hayal kurma fırsatın fazla yoktur. Bu nedenle arkadaş ortamında bu durum pek görülmez.

Karşılıksız aşkın çıkış noktası: İLK GÖRÜŞTE AŞKTIR.

Bu duruma düşmemek için sana önerim şu:

Bundan sonra karakterini tanımadığın bir erkeği gözünde büyütme. Eve gidince onunla ilgili hayaller kurup, fantezi dünyasına dalıp onu gözünde tanrılaştırma.

Çünkü fiziksel olarak beğenip tanışma fırsatı bulamadığın o yakışıklı erkek karakter olarak hiç de hoşuna gitmeyecek birisi olabilir.

Karakteri iyi olsa da fark etmez. Eğer bir erkek senin değilse istediği kadar iyi karakterli olsun, bir anlam ifade etmez.

Bir erkekten hoşlan, onunla ilişkiye başla. Daha sonra zamanla ona aşık ol. Erkeği tanıyarak karakterini gördükçe ona karşı aşk duyguları beslemeye başla.

Fantezi aleminde kurguladığın bir erkek figürüne aşık olma.

2) Karşılıksız Aşkta Cinsellik Yoktur Duygusallık Vardır!

Karşılıksız aşka düşen bir kadının zihninde hoşlandığı erkekle seks yapma düşüncesi olmaz. Onu sadece duygusal olarak arzular.  Erkek hep yanında olsun, gözlerine baksın, ellerini tutsun ister.

Masum duygular karşılıksız aşkı oluşturur. Bu kadınların içinde o erkeğe karşı cinsellik içgüdüsü bulunmaz.

Normal bir aşkın yapısına baktığımızda duygusallıkla seksin bir arada yürüdüğünü görürüz. Kadın sevdiği adamla duygusallığın yanında fiziksel bir temas kurmak için de heveslidir.

Kadınlar sevdikleri adamla ilişki içindeyken onunla ilgili yatak fantezileri kurarlar. Erkeğinin yatakta ona yapacağı şeyleri düşünerek mastürbasyon yaparlar.

Yani sana tavsiyem sana cinselliği arzulatmayan bir erkeği gözünde büyütme. Hayal alemlerine dalarak gerçek hayattan kopma.

Çünkü gerçek hayatta cinsellik de vardır. Cinselliği doğru kişilerle yaşa, yaşat. Aşkla beraber cinsel hayatını da paralel ilerlet. Tabi ki doğru kişilerle…

3) Karşılıksız Aşka Düşen Bir Kadının Gözü Kördür!

“Pembe panjurlu bir evimiz olsun.”

“Bahçesinde sebzeler yetiştirelim, hayvanlarımız olsun.”

“O evde sonsuza kadar mutlu mesut yaşayalım.” Cümleleri karşılıksız aşka düşmüş bir kadın için gerçekleştirilebilir hayallerdir.

Bu cümleler onun için çok şey ifade eder. Sevdiği erkekle bir ömür beraber geçirebileceği onun için bir gerçektir.

Halbuki gerçek ilişkilere baktığımızda bunların birer hayalden ibaret olduğunu görürüz. Aşkta sonsuza kadar mutlu olmak diye bir şey yoktur. Aşkta sonsuza kadar beraber olmak diye bir şey yoktur.

Aşkın içinde acı da vardır. Ayrılık da vardır. Cinsellik de vardır. Kavga da vardır.

Kısacası bir sürü farklı şey vardır.

Fakat gözü kör olmuş bir kadın bunları görmez. Onun için sadece aşkıyla beraber sonsuza kadar yaşamak vardır.

Maalesef ki gerçek hayatta durum böyle değildir.

O nedenle hayal aleminden çıkıp ayakları sağlam basan bir kadın olman gerekiyor.

“Hayal kur, ama hayallerin gerçekleştirilebilir hayaller olsun.”

Karşılıksız Aşka Düşmemek İçin Kitap Tavsiyesi:onu-elde-et

Erkekleri etkileme ve ilişkiler konusunda faydalanabileceğin güzel bir kitap var:

Onu Elde Et Kitabı

Kitabı okuyarak kendini erkeklerle iletişim kurma, onları aşık etme konularında geliştirip daha sağlıklı ilişkiler yaşamaya başlayabilirsin.

Kitabı incelemek için tıkla.

2. Tavsiyem: Erkeklerin Prensesi Kitabı

Erkeklerin Prensesi Kitabı da yine okumanı tavsiye ettiğim diğer bir kitap. Erkekleri anlamak konusunda zorluk çeken kadınlara erkekler hakkında önemli bilgiler vermeyi, etkileme dinamiklerini öğretmeyi amaçlayan bu kitabı incelemek için tıkla.